The 2017-2018 Buckeyes


The 2017-18 Scarlet Team

No. Name Position Year Major Hometown
1
Ryan Shepard Goalie
SR
Welding Engineering Mission Viejo, CA
2
Drew Wilson Attacker
FR
Civil Engineering Columbus, OH
3
Drace Penley Attacker
GR
Chemical Engineering Mason, OH
4
Orion Swanson Attacker(L)
GR
Materials Sci and Engineering Columbus, OH
5
David Maholage Attacker
SR
Chemical Engineering Murrysville, PA
6
Youssef Azzazy Attacker
JR
Chemical Engineering Cairo, Egypt
7
David Drewes Center
JR
Exercise Science Education Frankfort, IL
8
Robert DiSalle Center
SO
Marketing Toledo, OH
9
Josh Reed Center
SR
Welding Enginnering Dublin, OH
10
Stephen Maldonado Attacker
SR
Atmospheric Sciences Stony Brook, NY
11
David Limbert Attacker(L)
SO
Economics Cincinnati, OH
12
Jake Good Attacker
SO
Finance Los Angeles, CA
13
Nick Hallett Defender
SR
Logistics Mgmt Zeeland, MI
14
Alex Puthoff Attacker (L)
SO
Finance Cincinnati, OH
15
Cody Bennett Attacker
SR
Political Science Temecula, CA
16
Connor Aossey Center
GR
Pharmacy Waterville, OH
20
Stephen Ioas Attacker
SR
Aero and Astronautical Eng Cincinnati, OH

The 2017-18 Gray Team

No. Name Position Year Major Hometown
1
Alex Rabe Goalie
FR
Health Sciences Columbus, OH
2
Kevin Berghoff Attacker
FR
Exploration Cincinnati, OH
3
Harison Bhanoo Attacker
FR
Mechanical Engineering Cleveland, OH
4
Ignatius Brossart Attacker
SO
Materials Sci and Engineering Dayton, OH
5
Daniel Kent Attacker
GR
Political Science Walnut Creek, CA
6
Matt Benge Attacker
FR
Actuarial Science Downers Grove, IL
7
David Greenberger Attacker
FR
Finance Cincinnati, OH
8
Trey Pond Attacker
FR
Computer Science & Eng Milford, OH
9
Sebastian Imitola Paez Attacker
FR
Neuroscience Bogotá, Colombia
10
Joey Rosa Attacker(L)
FR
Computer Science & Eng North Riverside, IL
11
Haden Santefort Center
JR
Electrical and Computer Eng Homeland, IL
12
Sam Latshaw Attacker
FR
Biomedical Engineering Ann Arbor, MI
13
Matt Schuetz Attacker
FR
Exploration Cross River, NY
14
Matt Reed Attacker
JR
Exploration Worthington, OH
15
Miguel Garza Attacker
GR
Political Science Mexico City, Mexico
16
Chris Morris Attacker
FR
Biomedical Engineering
17
Sam Stevens Attacker
FR
Computer Science & Eng
18
Jack Silver Attacker
JR
Biochemistry Painesville, OH
19
Dave Rodenbeck Attacker
FR
Farsi Rodenbeck, Germany
20
Aaron Drewes Attacker
SO
Mechanical Engineering Napoleon, OH
21
Danny Mackessy Attacker
JR
Biology Columbus, OH
22
Lorenzo Marchi Attacker
JR
Milan, Italy
Blake Dearwester Attacker
FR
Chemical Engineering Marysville, OH
 

All-Americans

Jon Gruseck – Honorable Mention (2014)

Ben McClurg – 2nd Team (2014), Honorable Mention (2015)

Drace Penley – Honorable Mention (2015)

Michael Smith – 2nd Team (2013), Honorable Mention (2014)

Orion Swanson – 2nd Team (2013)

 

All-Conference

David Albert – 2nd Team (2011)

Matt D'Errico – 1st Team (2012)

Jon Gruseck – 2nd Team (2013, 2014)

Matt Gustafson – 1st Team (2016), 2nd Team (2015)

Ben McClurg – MVP (2014), 1st Team (2012, 2013, 2014, 2015)

Drace Penley – 2nd Team (2015)

Ryan Shepard – 2nd Team (2016)

Michael Smith – 1st Team (2014), 2nd Team (2012, 2013)

Orion Swanson – 1st Team (2013)

 

All-Tournament (nationals)

Michael Smith – 1st Team (2014)

Orion Swanson – 2nd Team (2013)